Techpanel

30 Eylül - 3 Ekim 2010 tarihleri arasında faaliyet gösterecek olan ad&ex fuarı DTM İstanbul Fuar Merkezi\'nde gerçekleştirilecek. Gerek yurt içinden firmaların gerekse yurt dışından firmaların katılımı ile düzenlenen fuar reklam sektörüne ait bir çok enstrümanı bir araya getirecek. ad&ex\'e katılan ulusarası firmalar sadece tanıtım için değil aynı zamanda Türkiye\'de büyüme gösteren reklamcılık sektörü ile alışveriş yapmak için geliyorlar.


Günümüzde pazarlama dünyasında, sürekli tartışmalara konu olan bir yorumdur üsteki başlık. Pazarlama direkt olarak satışı mı hedefler yoksa? Gibi. Pazarlama anlayışı, günümüzde tüketici odaklı olarak değiştiği için, “çünkü eskiden tüketici odaklı değildi. Firmalar ne üretirlerse üretsinler satılmaktaydı” firmaların ilk kuruluşundan itibaren planlanmaya yani pazara ve tanıtımlara yönelik stratejilerin çizilmesiyle başlamaktadır. Firmanın kurumsal kimliğinden, edineceği misyon, vizyon kurumsal kimliğinde kullanacağı renkler, ifadeler, ibareler, üretim tesislerinin yapısı, üretim teknolojisi, üretim yeri, ürünün ambalajı, stili, rengi, firmanın halkla ilişkiler birimi ve çalışma biçimleri, satış personelinin yapacakları, kişisel satışların türü, türevi, niteliği, satış geliştirme teknikleri, doğrudan satış biçim ve teknikleri ile firmanın dağıtım kanalları, satış sonrası hizmetleri, reklam ve reklam biçimleri gibi unsurların hepsi belirlenmektedir. Bunlarla birlikte girilecek Pazar ortamı, rakip firmaların Pazar payı, onların rekabet anlayışı, eksikleri, güçlü yönleri, küçük pazarların durumu ve buna benzer daha pek çok unsur, araştırma verileriyle elde edilmektedir.


Ali Ağaoğlu Sinan Çetin ile tanıtım filmi için 1 milyon dolara anlaşmıştı. Atatürk Olimpiyat Stadının yakınında başladığı projesi olan My World Europe reklam filminde oynadı. Ali Ağaoğlu televizyon tanıtım filmi için kendine ait firmanın tanıtım ve pazarlamaya ayrılan bütçesinden 1 milyon dolar aldı ama bununla ilgili olarak ucuza gittiğini söyleyerek bu parayı eğitime bağışlayacağını belirtti.


Bu sene beşincisi yapılan ve MediaCat dergisi tarafından organize edilen Felis Ödülleri kazananlara verildi. Organizasyonun sponsorluğunu ATV, Ströer Kentvizyon ile Sabah Gazetesi yapmaktadır. Four Seasons Bosphorus Hotel de yapılan Ödül Töreni 21 Eylülde yapıldı. Birincilik ödülleri 21 farklı dal için verildi. Bunlarla birlikte, yılın medya ajansı ile büyük ödül de sahiplerine verildi.

Ara: 4447556,RKLMBeni Ara