Yapay Zekanın Websitelerinde Kullanımı

Yapay zekalar, insanların yapamayacağı kadar hızlı ve hassas çalışabiliyorlar. Örneğin, yapay zeka sistemleri çok sayıda veriyi hızlı bir şekilde işleyebilir veya çok sayıda işlemi paralel olarak yürütebilirler. Ayrıca, yapay zekalar hatasız ve duygusal olmadan çalışabildiğinden, insanların yaptığı gibi yanıltıcı veya yanıltıcı sonuçlar vermezler. Tekrarlı işlerde, yapay zekalar insanların yapabileceğinden daha fazla veriye ve daha kesin sonuçlara ulaşabilirler.


Devamı için tıklayınız ...
SpaceX ile Uzaya Reklam Panosu Atılacak

Her geçen gün gelişen teknoloji ile beraber çıkan haberler de şaşkınlık yaratıyor. SpaceX tarafından duyurulan yeni haber ise şaşkınlığı daha da artıracak olan içerikte. 

Uzay yolu kitapları ve filmlerinde izlenen her şey zaman içinde gerçeğe dönüşmeye başlıyor. SpaceX tarafından gerçekleştirilen açıklama içeriğine göre yörüngeye dijital reklam panosu göndermeye çalışılıyor. 


Devamı için tıklayınız ...
Netflix Oyun Sektörüne Giriyor

Son zamanlarda ortaya çıkan bazı söylentiler dünyanın en büyük video platformu olan Netflix firmasının oyun sektörüne adım atacağına dair oldu. Netflix firmasının oyun platformuna giriş yapması ile ilgili olarak geçen günlerde yapılan açılma ise her ne kadar söylentiler öncesinde duyulsa da şaşkınlık yarattı.

Oyun sektörüne yatırım yapma kadarı aldığını duyuran platform dev teknoloji firmalarının izinden giderek bu alanda da başarı elde etmeyi hedefliyor. 


Devamı için tıklayınız ...
Google Lens

Görüntü tanıma teknolojisi olarak da ifade edilebilen Google Lens Google tarafından sinir ağına dayalı olan görsel analiz yeteneğini kullanarak görüntü hakkında bilgi sunulmasıdır. Google tarafından ücretsiz olarak sunulan Google lens özelliğini açarak sizde görüntü tanıma teknolojisinden yararlanmaya başlamanın avantajlarını elde edebilirsiniz. 

Google Lens Ne İşe Yarar?


Devamı için tıklayınız ...
Çin’in Dünyayı Kavuran E-Ticaret Trendleri

Dijitalleşme günümüz dünyasında gittikçe artan ve beklentilerin karşılandığı önemli bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle tüm dünya da etkili olan pandemi sürecinde dijitalleşme daha da artarak birçok firmada bu alanda hizmet sunmanın önemini daha da kavramış oldu. 

Gelişmelerin ışında ise dünya pazarı içinde dünyayı kavuran e ticaret trenlerinde Çin pazarı da kendine büyük bir yer edindi.


Devamı için tıklayınız ...
TikTok’da Reklam Vermeli mi?

Dijital pazarlama dünyası içinde birçok farklı araçtan yararlanarak pazarlamanızı yaparak kısa sürede ürün ya da hizmet tanıtımınızı hedef kitlenize aktarabilirsiniz. Dijital dünya içinde yeni uygulamalar arasında yerini alan TikTok ise birçok kişinin beğeni ile takip ettiği içeriklerin oluşmasına yardımcı olmaktadır. 

TikTok reklam uygulamaları ise birçok kişi ya da firma için ideal olan seçenekler arasında yer almaktadır. İstenen reklamın kısa sürede yapılabilmesini sağlayan uygulama aynı zamanda uygun içeriklerin hazırlanması ve bütçeye uygun olan seçenekler ile ayrıcalıklı bir işlemdir. 


Devamı için tıklayınız ...
iOS 14 ile Gelen Takip Etme Özelliği

Teknolojinin sunmuş olduğu yenilikler her geçen gün bir yenisini sunarken aynı zamanda güvenlik açısından da avantajları edinmemenize destek oluyor. Daha rahat ve konforlu bir yaşamın elde edilmesine imkân sunan teknoloji bunun ile beraber takip etme özelliği ile de güvenliğin elde edilmesinde son derece önemli bir faktör olarak yer alıyor. Ebeveynler için son derece avantaj sağlayacak olan uygulama sayesinde çocukların konumları net olarak belirlenecek. Böylelikle çocukların belirlenen konumdan çıkmaları durumunda ya da tam olarak nerede olduklarının bilinmemesi durumunda kolaylıkla ve kısa sürede çocuğunuza ulaşmanız da mümkün olacak.


Devamı için tıklayınız ...
Analytics G4 Kullanılmalı mı?

Gelişen teknoloji uygulamaları sonrasında dijital dünya herkes için vazgeçilmez olmaya devam ediyor. Kişisel sitelerin yanı sıra birçok farklı firma ya da marka kendi sitesini oluşturarak hedef kitlelerine erişmeye çalışıyor. Özellikle firma ya da markalar için bu alan son derece önemlidir. İdeal bir pazarlama ağının yaratılmasından istenen satış ve tanıtımın hedef kitleye sunulmasına kadar her alan siteler ile sağlanabilmektedir. Google arama motoru ise sitelerin sahip oldukları trafik akışı ve daha birçok analizin yapılması anlamında ücretsiz Analytics uygulamasını sunmaktadır. 


Devamı için tıklayınız ...
Apple Airtags Artık Hiçbir Şeyinizi Kaybetmeyeceksiniz

Her geçen gün yenilenen dünya içinde farklı birçok cihaz ya da ürünler ile yeni güne uyanıyoruz. İnsan hayatının kolaylaşmasında önemli etken olan teknoloji kısa sürede birçok işlemin gerçekleştirilmesini sağlayan cihazların evlerimize girmesini sağlarken aynı zamanda farklı ürün ve cihaz içeriklerinin de gelişimine olanak sundu. Bu cihazlar arasında yer alan Airtags ise büyük bir kolaylığa sahip olmanızı sağlayacak olan ürün olarak 2021 yılının ve sonrasının da en çok talep görün ürünü olmaya hazır. 


Devamı için tıklayınız ...
Instagram Ürün Etiketleme Artık Çok Kolay

Instagram’ın alışveriş için yeni getirdiği özellikler sayesinde ürün ve hizmetlerinizi artık daha kolay bir şekilde hedef kitlenize sunabilirsiniz. Satın alınabilir olan içerikler sizlere bir butondan daha fazlasını sunar. Markalar, organik içeriklerinin içerisine ürün detayları, fiyat ve tüketicilerin satın almasını tamamlayabilecekleri web sitesine yönlendiren link etiketlerini yerleştirebilirler.

Ürün etiketlemeye başlamadan önce ürünlerinizi etiketleyebilmek adına Instagram hesabınızın alışveriş onayı olmalıdır. Instagram uygulamasının güncel sürümünü yüklediğinizden de emin olmalısınız. Tüm bu adımları tamamladıysanız aşağıdaki maddeleri takip edebilirsiniz:

  • Profil simgesine dokunarak profilinizi açın
  • Profilin üst bölümündeki ‘’Kullanmaya Başla’’ uyarısına dokunun
  • Eğer yukarıdaki uyarı sizde gözükmüyorsa ‘’Ayarlar’’ simgesine gelin
  • ‘’Alışveriş’’ kısmına giriş yapın
  • ‘’Devam’’ butonuna tıklayın
  • İşletme profiliniz ile bağlamak istediğiniz ürün kataloğunuzu belirleyin
  • ‘’Bitti’’ butonuna dokunup işlemi tamamlayın

       

İşletme ayarlarınızın altında Alışveriş seçeneği yoksa hesabınız değerlendirme aşamasında olabilir. Değerlendirme süreci genel olarak birkaç gün içerisinde tamamlanır. Ancak hesabınızı daha ayrıntılı bir şekilde incelemeniz gerekirse süreç uzayabilir.

Gönderilerde ürünleri etiketlemek için bir fotoğraf seçmeniz, açıklama, efekt ve filtre eklemeniz yeterlidir. Daha sonra bu fotoğrafta etiketlemek istediğiniz ürünlere dokunmalısınız.

Etiketlemeyi düşündüğünüz ürünlerin isimlerini eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra arama kutusunda görünüyorlarsa ürünleri seçin, ‘’Bitti’’ ve ‘’Paylaş’’ butonuna dokunun.

Instagram işletme profiliniz sayesinde hem yeni hem mevcut gönderilerinize ürünleri entegre edebilirsiniz. Tek bir görseli gönderi başına 5 adede kadar ürün içerecek şekilde kullanabilirsiniz. Birden fazla görsele sahip gönderileri ise gönderi başına 20 adede kadar ürün içerebilecek şekilde değerlendirebilirsiniz.

Tek görselli olan gönderilerdeki etiketli ürünleri düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Fakat birden fazla görsele sahip gönderileri bir kez yayınladıysanız daha sonra etiketli ürünler üzerinde düzenleme yapamazsınız.

Ürünleri Facebook’ta yer alan mağaza veya işletme profilinizle ilişkili ürün kataloglarından silerseniz, ilgili etiket ürünlerinin yer aldığı bütün gönderiler silinir. Aynı zamanda silinen etiketle alakalı istatistiksel bilgilere erişiminiz de kaybolur.


Devamı için tıklayınız ...