Techpanel

Sosyal medyada uzun zamandır konuşulan Facebook'un gizlilik ilkeleri, Avrupa Birliği'nin de kulağına gitmiş olacak ki, yetkililer konuyla ilgili yakın zamanda yeni bir önergeyle Facebook'un karşına dikilmeyi planlıyor.


Kozmetik sektöründe yer alan “rahatlatıcı masaj ve bacak bakımı” isimli ürünlerin piyasadan toplatılma kararı veren Sağlık Bakanlığı, daha sonra bu konuyla ilgili bir karar olmadığını açıklayarak, kafalarda soru işareti yaratmıştı. Olayın iç yüzü daha sonra ortaya çıktı.


Wall Street Journal gazetesinin haberine göre Facebook 2012 Nisan- Haziran ayları arasında halkla açılmayı planlıyor. 800 milyon aktif kullanıcısıyla, dünyanın en kalabalık 3. ülkesi sayılan Facebook, 10 milyar dolarlık ilk halka arzını gerçekleştirmeyi düşünüyor. Bu durumda piyasa değerini daha da arttıracak olan Facebook, şimdilik en uygun zamanı bekliyor.


Kullanıcılarına en iyi hizmeti verebilmek için aralıksız çalışan Google ekibi, yine hepimizi hayretler içinde bırakacak bir işe daha imzasını attı. Tüm dünyayı dijital olarak ayaklarımıza seren Google Maps, artık daha da detaylı bir görünüme kavuşuyor. Google Maps\'in yeni sürümü olan 6.0\'a eklenecek özellikler herkesi şaşkın bıraktı.


Birbirini araç olarak kullanan bu iki iletişim yöntemi bazen birbirine karıştırılır. Bazı görüşler tek farkın bir tarafın tüketiciyi bilinçli ve planlı olarak etkilemeye çalışması olduğunu savunur. Halkla ilişkilerde kuruluşlar bütün olarak hareket ederek kurumu ya da ürünü koruyarak pozitif bilincin devamlılığını sağlar ya da oluşmasında rol oynar. Diğer yandan reklam, ürünün satılması için düşünülmüş bir tanıtım programı bütünüdür.


Türkiye'nin en büyük e-ticaret sitelerinden Markafoni Muhteşem Yüzyıl dizisinin Mahidevran'ı Nur Fettahoğlu'nu yeni yüzü olarak seçti. Ünlü oyuncuyla çalışmalara başlayan Markafoni ilk fotoğraf çekimini Yeniköy'deki Sait Halim Paşa Köşkü'nde gerçekleştirdi. Çekimin konsepti 1960 yılların modası oldu.


Özel sağlık kuruluşlarının yaptıkları reklam ve tanıtım faaliyetlerine, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Nihat Tosun tarafından kısıtlama getirildi. Sağlık kuruluşlarının meslek etiğine aykırı, insanları yanlış yönlendiren, doğruluğu bilimsel olarak kanıtlanmamış tanıtımların yapılmayacağını, sadece ruhsatında kayıtlı olan hizmetle ilgili bilgilendirme yapılabileceğini söyleyen Tosun, son zamanlarda yapılan tanıtım çalışmalarının maksadını aştığını, durumun artık reklam yapma boyutuna getirildiğini söyledi.


11 ülke kullanıcısı arasında yapılan bir araştırmaya göre, En romantik ülkenin Türkiye olduğu ortaya çıktı. “eDarling” sitesinin kullanıcılarından oluşan araştırmada Türkler; sevdikleri kadın ya da erkek için evini, doğduğu memleketi hatta ülkeyi bile terk etmeyi göze alıyor. Aşık olduğu zaman sadece yaşadığı yeri değil, kariyer yaptığı şirketi bile umursamayan Türkler, bu konuda diğer ülkelere fark atmış durumda.

Ara: 4447556,RKLMBeni Ara