Techpanel

Hızla büyüyen online alışveriş sitelerinin rekabet içinde olduğu son günlerde, giyim ve moda alanında satış yapan Limongo da, yeni reklam filmiyle bu rekabete katıldı. Hale Caneroğlu ve Eda Taşpınar gibi modern ve şık kadını temsil eden yıldızların, Markafoni reklamından sonra, şimdi de bir başka yıldız oyuncu Şenay Gürler'i, “private shopping” yani kişiye özel alışveriş felsefesiyle ilerleyen limango'nun reklam filminde izliyoruz.


Çağrı Merkezleri ödüllendirildi. Toplam 11 kategoride yarışan firmalar arasında ipi 500 ve üzeri koltuğa sahip Finansbank göğüsledi. İkinciliği 100-499 arası koltuk kapasitesiyle Bank Asya ve 100\'den az koltuk kapasitesiyla İGDAŞ takip etti.


En iyi İstanbul videosu için İstanblue Vodka yeni bir yarışma düzenliyor. "İstanblue Anlat" adlı yarışmada, amatör katılımcılardan İstanbul\'u kendi bakış açılarına göre anlatmaları isteniyor. Yirmi dört yaş sınırının getirildiği yarışmada, konu katılımcılara bırakılıyor.


Gün geçtikçe Arap dünyasında fenomen haline gelen Türk Dizileri, izleyici kitlesini artırmaya devam ediyor. Doğu Asya ve Ortadoğu halkı üzerinde büyük etki yapan Yürk Dizileri,  izleyicinin merakına neden oluyor. Oyuncuları ve dizilerin geçtiği mekanları görmek isteyen Araplar İstanbul\'a akın ediyor. Arap Coğrafyasında Gümüş\'le başlayan son zamanlarda Aşk-ı Memnu ile devam eden rüzgar Arapları İstanbul\'a çekerken turizmede katkı sağlıyor. Dizilerin çekildiği mekanları ziyaret eden turistler anılarını paylaşmak için bir web sitesi kurdu. Siteye girenler diziyle ilgili bilgi ve görüşlerini paylaşıyor.


Milyonlarca bilgiyi barındıran ve bizi her geçen gün yeni bilgilerle tanıştıran internet, şimdi de içerisinde yer alan reklamlarıyla hayatımıza hızlı bir giriş yaptı. İnternet reklamları, 2003 yılından günümüze kadar geçen süre zarfında, sürekli ilerleme ve gelişme kaydetmiş, reklam vermek isteyen kitleler tarafından çokça tercih edilen bir alan haline gelmiştir. Televizyon, gazete ve radyo gibi kitle iletişim araçlarından yapılan reklamlardan daha ekonomik ve hızlı olması, internet reklamlarının fazla talep edilmesine neden oluyor. Ayrıca, bireysel oluşu, kesin ve hızlı sonuca ulaştırması açısından da internet reklamcılığı, en iyi reklam yöntemi olma yönünde ilerlemektedir. Gördüğünüz gibi, önceleri sadece bilgiye ulaşmanın kolay yolu olarak gördüğümüz internet teknolojisi, artık tüm seçenekleriyle hayatımızda…


Facebook'u  kendine rakip seçen Unthink, kullanıcılarına özgürlük vaad ederek yola çıktı. Kullanıcı bilgilerini markalara satmayacağını açıklayan site yöneticileri, kişilerin sayfasında yer alacak markaları kendilerinin  seçeceğini belirtiyor. Sosyal ağın ana sayfasında yer alan “özgürlük ve kontrol yol ayrımı” tabelası sitede kişisel haklara duyulan saygıyı ön plana çıkarıyor. Unthink.com yayına geçebilmek için DouglasBay Capital\'den 2.5 milyon dolar fon desteği aldı. Dürüstlük sloganıyla site, sosyal ağ kullanıcılarını bilinçli olmaya çağırıyor. Facebook'un reklam gelirlerine de göz diken site, kullanıcıları kendi sayfasına çekmeye çalışıyor.


Kısa adı PAGEV olan Türkiye Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı,  Plastik Teknolojileri ve Tasarım Ödülleri Yarışması'nda Viko'yu birinciliğe layık gördü. PAGEV'den dördüncü kez ödül alan Viko, Çevre ve Enerji Kategorisi'nde birinci seçildi.


Porsche Design ile işbirliği yapan Blackberry yeni bir tasarıma kavuştu. Bu lüks beraberlik ortaya çarpıcı bir ürün çıkardı. Yeni akıllı telefon Porsche Design P'9981 Blakcberry, paslanmaz çelik çerçeveli, kabartmalı QWERTY klavye ve kusursuz dokunmatik büyük ekranlı ve el yapımı deri arka kapağa sahip.


Yurtiçinde ve dışında gıda alanında faaliyet gösteren Aytaç Gıda Pazarlama PR için Message İletişim'le anlaştı. Message İletişim Aytaç'ın tüm iletişim stratejilerinin geliştirilmesi ve planlanmasını üstlenecek. Message İletişim'in  portföyünde Varyap İnşaat, Sony Vaio, Samsung, Sevehill ve Atılım Üniversitesi gibi isimler bulunuyor.


Çin Sanayi ve Enformasyon Bakanlığı\'ndan yapılan açıklamada ülkede cep telefonu kullananların sayısının 950 milyona ulaştığı belirtildi. Açıklamada Çin\'de sadece Eylül ayındaki artışın 12 milyon 220 bin kişi olduğu, cep telefonuna geçenlerin sabit telefonlarını kapattırdığı vurgulandı. 


Zıt görüşlü iki üniversite öğrencisi Larry Page ve Sergen Brin\'in aslında aynı görüşte buluştukları tek bir nokta vardı: internette aranılan bilgileri, belirli bir sınıflandırmaya koymak ve bilgiye daha hızlı ulaşmak. Evet işte bu kadar net ve açıktı istedikleri. 1995 yılında California\'da başlayan serüven, “Backrub” adında bir arama motoru üzerindeki çalışmayla devam etti. Piyasadaki arama motorlarından farklı, geçmiş bağlantıları analiz edebilen bir arama motoru olsun istiyorlardı ama bu fikri hayata geçirmek için kullanacakları materyallerin parasını karşılayabilecek güçleri yoktu. Piyasadaki pahalı sunucuları alamadıkları için, eski bir bilgisayardan istedikleri gibi bir sunucu elde etmeye çalıştılar. Belki de o eski bilgisayarın sunucusu olmasaydı; bizler, hayatımızı kolaylaştıran hızlı ve doğru bilgilere ulaşamayacak, dünyada en çok kullanılan arama motorundan habersiz kalacaktık. Sunucularını da bulduklarına göre, kafalarındaki fikri hayat geçirme vakti gelmişti.


Yirmi alanda dağıtılan Doğrudan Pazarlama Ödülleri sahiplerine verildi. Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği\'nin (DPİD) düzenlediği törende ayrıca En Yaratıcı Doğrudan Pazarlama Uygulaması ve En Cesur Müşteride ödüllendirildi.

Ara: 4447556,RKLMBeni Ara