Techpanel

Adından düzenlediği sıra dışı reklam kampanyalarıyla söz ettiren İrlanda merkezli Havayolu Şirketi Ryanair'in son reklam filmine İngiliz Reklam Standartları Kurumu ASA'dan (Advertising Standarts Authority) onay gelmedi.


Türk Telekom yüzü olan ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın yer aldığı ve Türk Telekom'un Avrupa'ya açılmasının konu edildiği reklam filminin çekimleri Kapıkule Gümrük Kapısı'nda gerçekleştirildi. Yaklaşık 14 saat süren çekimlerden önce set ekibi uluslar arası karayolu da temizlenerek yıkandı.


Türk Hava Yolları (THY) ve TAV Holding ortaklığıyla kurulan Turkish Ground Services (TGS) ilk reklam filmini çekti. Reklam filminde bir yer hizmetleri şirketinin uçaklara verdiği hizmetler, yaptığı işler anlatılıyor. Atatürk Havalimanı'nda çekilen reklam filminde hizmet verirken kullanılan araçlar da var.


Formula 1 yarışları için yeniden bir anlaşma yapılıp yapılmayacağı merak edilirken, Formula 1 patronu Bernie Ecclestone tarafından Türkiye'nin 2012 yarış takviminde kalabileceği mesajını da taşıyan bir açıklama geldi.


Türk Hava Yolları uçuş sponsoru olduğu Barcelona veManchester United'ın final oynaması halinde iki takımı da finale ilk defa uçurmuş olacak. Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre THY finalin iki takım arasında oynanması durumunda bazı özel etkinlikler de gerçekleştirmeyi planlıyor.


Kullanıcıların taktığında gözbebeklerinin nereye odaklandığına ve hangi noktalarda daha fazla kaldığına dair bilgiler veren ve böylece biyometrik reklam ölçümü de yapılmasını sağlayan ‘Eye-Tracker' gözlükler Türkiye'ye de geliyor. Eye-Tracker Ipsos KMG tarafından getiriliyor ve 4 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan ‘Yeni Teknolojilerin Kullanımı Konferansı'nın ardından hizmete sunulacak.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 12 Haziran'da gerçekleşecek olan genel seçimler öncesi ağırlık verdiği reklam kampanyasını yeni bir reklam filmiyle sürdürüyor. Bir önceki reklam filminde ‘Aile Sigortası' projesini tanıtan CHP bu kez de ‘Çocuk Bütçesi' projesini seçmenlere sunuyor.


İnternet reklamları ile ilgili yazı dizimizi hazırlama nedenimizden bahsedelim biraz... Yazılarımızda sizler için Google Adwords Reklamları hakkında bildiklerimizi yaptığımız analizleri ve reklam uygulamalarını basitleştirilmiş, internet reklam sektörüne yabancı olan okuyucularımızın da anlayacağı bir yazı dili ile anlatmaya çalışacağız.


Tüm dünyada ve Türkiye'de reklam sektörü büyük değişim içinde, İnternet hem iş dünyasını hem de pazarlama iletişim tekniklerini değiştiriyor. Online reklam sektörü ve internet reklamcılığı yükselişte, geleneksel mecralardaki reklam bütçeleri dijital reklam mecralarına yönelmeye başladı, İbreler internet reklamcılığına doğru kayıyor. Önemli araştırma şirketleri tarafından yapılan araştırmaların istatistiki verileri kısa zamanda dijital pazarlama ve internet reklam pazarının Türkiye'de de önemli bir gelişme sağlayacağını ispatlıyor.


Son dönemin en popüler uygulamalarının başında gelen fırsat ve kupon siteleri arasındaki rekabete Facebook da katılıyor. Groupon ile başlayan fırsat sitelerinin hızla yaygınlaşmasından bütün dünyanın olduğu gibi Türkiye'de nasibini aldı. Kullanıcılar tarafından yoğun ilgi görmeye devam eden bu siteler internet devlerinin de iştahını kabartıyor. Google Groupon'u satın almak için yaptığı 6 milyar dolar reddedilince kendi işini kurdu ve Google Offers resmi olarak yayına girdi.

Ara: 4447556,RKLMBeni Ara