Techpanel

Nar Ajans tarafından yapılan araştırma ile Türkiye'de 2012 yılında en çok reklam veren 10 firma belirlendi. 45 farklı sektör arasında yapılan araştırmanın galibi Turkcell oldu. Yaklaşık 994 saat reklam yayını yapan Turkcell, en çok izlenen reklamlar listesinin zirvesinde yer aldı.


Interpress tarafından yapılan araştırmaya göre, 1 Ocak – 15 Aralık tarihleri arasında en çok reklam yayınlayan televizyon kanalları belirlendi.  30 televizyon kanalının istatistiklerine bakılarak hazırlanan araştırma, 2012 yılında tüm TV kanallarında toplamda 26.483 saat reklam yayınlandığını ortaya çıkardı.


2012 yılının son günlerini yaşadığımız şu günlerde, Facebook'un yeni uygulaması ‘Stories' yeni bir özelliği ile karşımıza çıktı. ‘Midnight Delivery' adı verilen bu yeni özellik sayesinde, yeni yıl gecesi sevdiklerinize güzel dileklerinizi iletebileceksiniz. Dileklerinizi istediğiniz zaman yazıyorsunuz, Facebook bu yazılanları sizin için tam da yeni yıl gecesinde sevdiklerinize ulaştırıyor.


Kansere etki ettiği iddia edilen ilaç reklamlarının çoğalması, Sağlık Bakanlığı'nı harekete geçirdi. Kanseri ve çözümü olmayan bazı hastalıkları tedavi ettiği iddiasıyla piyasaya sürülen ilaçlara önlem almak amacıyla basın yayın kuruluşlarına ve internet sitelerine uyarı yazısı gönderdi.


Starcount tarafından yapılan araştırmaya göre; 2012 yılında sosyal medyada en fazla konuşulan ünlüler belli oldu. 2012 yılının en popüler ünlüleri listesinin başında yeni neslin hayranlıkla takip ettiği Justin Bieber var.

Ara: 4447556,RKLMBeni Ara