Techpanel

Tekirdağ\'ın Çerkezköy ilçesinde yaşayan Şaban isimli genç, kız arkadaşına sıra dışı bir yöntemle evlenme teklifi etti. Dizi filmlerde görmeye alışık olduğumuz sıra dışı evlilik teklifi gerçek oldu. Çerkezköy ilçesinin Barbaros Caddesi ve Fevzipaşa Caddesi\'ni birleştiren kavşağın olduğu yerdeki reklam tabelasına ilan veren genç, sevdiği kızın adının olduğu panoya "Asude, benimle evlenir misin?" yazdırdı. Tekirdağlıların şaşkınlıkla karşıladığı reklam panosu daha sonra yerini gülümsemeye bıraktı. Asude\'nin bu güzel jeste ne cevap vereceği merakla bekleniyor. 


3.sü düzenlenen reklam sempozyumunun konuşmacıları arasında yer alan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, en çok şikayet aldıkları sektörleri söyledi.Son üç yılda ürün reklamlarına gelen şikayetlerin çok arttığını söyleyen Yazıcı, en çok Gıda, kozmetik ve sağlık sektörlerinin yaptığı ürün reklamlarından şikayet aldıklarını söyledi.Ölümle sonuçlanabilecek durumlara yol açabileceği için bir çok reklamı durdurma kararı veren Yazıcı; sağlık alanında 1.797, gıda alanında 1.444, kozmetik ürünleri alanında 587 başvuruyu incelediğini söyledi. Sağlık sektöründeki 981,  gıda sektöründeki 420, kozmetik sektöründeki 211 reklam için durdurma kararı verildi dedi. en çok internet üzerinden verilen reklamların kendilerini zorladığını söyleyen bakan, internet mecrasından yapılan reklamlar için ayrı bir mekanizma oluşturulmalı ve bu mecradan yapılan reklamlar denetim altına alınmalı diye konuştu. 


Beşiktaş yönetimi tarafından İnönü Stadyumu\'nun tuvaletlerine alınan reklam, Beşiktaş taraftarını ikiye böldü.İnönü Stadyumu\'ndaki pisuvarların üzerine asılan kadın fotoğraflarının olduğu reklam afişleri, akılları karıştırdı. Kadın fotoğraflarının yer aldığı reklam afişinde: \'Bahse girerim en büyük sensin!\' diye yazması bir kısım taraftar taraftarın tepkisine neden olurken; bazı taraftarlarca beğenildi. Tuvaletlerde kadın fotoğraflarının olması kimilerine göre etik bulunmazken, kimilerine göre de akıllıca bir reklam yöntemi olarak değerlendirildi. Bakalım Beşiktaş taraftarını ikiye bölen reklam afişlerinin durumu ne olacak?


‘Maslak 1453' adını verdiği yeni projesinin reklam filmiyle, son günlerin en çok konuşulan isimlerinden biri olan Ali Ağaoğlu, Reklam filminde çok iddialı ve kibirli olduklarını kabul etti.


Arabesk müziğin sevilen sanatçısı Müslüm Gürses, hastalanmadan önceki dönemde Çaykur reklam filmlerinde oynamış ve oldukça olumlu tepkiler almıştı. Şimdilerde yoğun bakımda hayat mücadelesi veren Gürses'in, Çaykur için çekilen reklam filmlerinin televizyonda dönme oranı artınca, sosyal medyadan Çaykur'a büyük tepkiler gelmeye başladı.


Kurtlar Vadisi\'nde Memati karakterini canlandıran oyuncu Gürkan Uygun; ailesiyle birlikte Ukra İnşaat\'ın reklam filminde rol aldı. Eşi Şebnem Uygun, oğlu Ateş ve kızı Balım ile kamera karşısına geçen Memati, Ukra İnşaat\'ın Ispartakule Projesinin tanıtımını yaptı. Sevilen oyuncu, yıllardır televizyonda yüzlerce karakter canlandırdım, insanlar özel hayatımdaki mutluluğu bilmiyorlar, Ukra İnşaat\'ın reklam filmi sayesinde bu mutluluğumuzu herkese gösterme fırsatı bulduk dedi. Reklam filminde canlandırdığı karakterlerin dışında, tamamen kendi hayatını sergilediğini söyleyen Uygun, yeni reklam filmiyle oldukça konuşulacağa benziyor. 


Rock müziğin duayeni Erkin Koray, hayatında bir ilke imza attı ve reklam filminde oynadı. 71 yaşındaki usta sanatçı, Garanti Bankası\'nın cep şubesinin tanıtımını yaptığı reklam filminde rol alarak herkesi şaşırttı. Serdar Erener\'in çektiği reklam filminde Koray, en sevilen eserlerinden biri olan \'Şaşkın\' şarkısının sözlerini, Garanti Bankası\'na uyarlayarak söyledi. Reklam çekimi için oldukça zor ikna olduğu söylenen Erkin Koray\'ın, tek reklam filminden 250 bin Lira aldığı öğrenildi. Bazı hayranları, kapitalizme karşı olarak bilinen Erkin Koray\'ın kendilerini şaşırttığını söyledi.


“En İyi Sosyal Medya İletişimi” dalında Golden World Awards'da büyük ödül, gençler için kolaylık ve yenilikler geliştiren Vodafone FreeZone\'a verildi.Geçen yıl etkinliklerine başlayan FreeZone, bir senelik çalışmanın sonucunda sosyal medyanın en beğenilen ismi olmayı başardı. Gençler için yaptığı üniversiteler arası organizasyon ve aktivitelerle, “En İyi Sosyal Medya İletişimi” ödülünü almayı başaran Vodafone, 9 Kasım\'da yapılan törenle ödülüe kavuştu. Vodafone Türkiye Pazarlama Müdürü Fatih Uysal, gençlerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yaptıklarını ve sosyal medyanın gençler için çok önemli olduğunu vurguladı. Bu yüzden sosyal medya üzerinden yapılan faaliyetlere çok önem verdiklerini söyleyen pazarlama müdürü, başarılarının sırrını buna bağladı. Aldıkları ödülden çok mutlu olduklarını ve çalışmalarının devam edeceklerini de sözlerine ekledi. 


Son model arabalarının tanıtımını ünlü model Irina Shayk ile yapan Kia, Irina sayesinde satışlarının patladığını söyledi. 100 bin Dolar vererek Irina ile araba modellerini tanıtma kararı alan Kia, bu tanıtımların sonucunda 4,5 milyon Dolarlık gelir elde etti.

Ara: 4447556,RKLMBeni Ara