Techpanel

M.A.R.K.A Reklam Ajanınsa ait Biomen için hazırlanan Hulusi Derici imzalı Hitler\'li reklama Reklamcılar Derneği\'nden açıklama geldi. Reklamcılar Derneği Başkanı Aytül Özkan, reklamın Derneğin Disiplin Kurulu\'nda görüşüldüğünü belirterek, durumdan üzüntü duyduklarını dile getirdi. Ajans birçok kesimin tepkisine neden olan reklamın yayını durdurmak zorunda kalmıştı


Müzisyen Fahir Atakoğlu ile birçok sanatçı Filli Boya reklamları için kamera karşısına geçerek şarkı söyledi. Aynı zamanda reklamın sloganı da olan “Hayattn rengi alın, geri neyi kalır ki” cingılını Fahir Atakoğlu\'nun piyanosu eşliğinde Selçuk Yöntem, Zerrin Çetindor, Tülin Şahin ve Buğra Gülsoy seslendirmeye çalışıyor.


Büro Reklam Ajansı\'nın Süper FM için hazırladığı üç yeni reklam filmi izleyenlere hoş vakitler geçiriyor. Okulda, trafikte ve sahilde geçen reklam filmleri zor durumda kalan vatandaşların şarkıyla durumu kurtarmaya çalışmasını konu alıyor. Okludaki öğrenci sorunun cevabını hatırlamayınca öğretmenine Ajda Pekkan\'ın “Arada Sırada” şarkısıyla cevap veriyor. Trafikte sıkışan taksi sürücünün müşterisine Murat Boz\'un “Geri Dönüş Olsa” şarkısıyla sesleniyor. Yine sevgilisini başka biriyle sahildeki bankta gören genç Fettah Can\'ın “Sana Affetmek Yakışır” şarkısıyla duygularını anlatıyor. Reklamlarda insanların olaylar karşısında duygularını şarkıyla dile getirdiklerine vurgu yapılmış.


Pegasus bir süre önce açmış olduğu konkur sonucunda karar verdiği ajansı açıkladı. Pegasus, Nisan ayı itibarıyla medya planlama, satın alma ve iletişim işlerini yürütmek üzere Aegis Medya Grubu\'na bağlı olarak çalışan Vizeum Türkiye ile anlaştı.


Reklam dünyasını aşarak uluslararası tartışmalara neden olan Hitler\'li Şampuan reklamı Biomen, video paylaşım sitesi Youtube\'da izlenme rekorları kırıyor. Birçok TV kanalı tarafından protesto edilerek yayınına izin verilmeyen reklam, Youtube\'da "Önerilenler" sekmesinde rekora koşuyor. Birden fazla versiyonu bulunan reklamın yayınını, reklamın yapımcı ajansı durdurduğunu ilan etmişti.


Facebook, Yahoo ile yaşadığı sıkıntılardan sonra, IBM'den bazı fikri mülkiyet haklarını satın aldığını açıkladı. Yazılım ve Ağ iletişimi alanlarında 750 patenti içeren anlaşmanın ayrıntıları açıklanmadı.


Ankara – Denizli karayolu üzerindeki bir iş yerine reklam afişi asmak isteyen 6 işçi, demir merdivenin yüksek gerilim hattına temas etmesi sonucu elektrik akımına kapıldı. 2 işçi ölürken, 4 işçi yaralandı. Sadık Göcemen ve Tuncay Koçyiğit'in hayatını kaybettiği olayda, diğer işçiler Denizli'de çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Ara: 4447556,RKLMBeni Ara