Techpanel

İstikbal bir döneme damgasını vuran yıldızlar Aşkın Nur Yengi ve Levent Yüksel'in yer aldığı yeni reklam filmiyle ekrana gelmeye başladı. Markanın reklam yüzü olan ikili filmde, Levent Yüksel'in seslendirdiği “Yarim İstanbul” şarkısının markaya uyarlanmış versiyonunu seslendiriyor.


Yedigün 2011 yılı reklam yüzü Kıvanç Tatlıtuğ ile bir Facebook uygulamasına imza atıyor. Tatlıtuğ hayranlarını sevindirecek olan uygulamanın adı “Kıvanç'ın Bavulu”. Facebook.com/yedigun sayfasında bulunan uygulamada yer alan bulmacayı doğru yanıtlayan 4 kişi Kıvanç Tatlıtuğ'un Yedigün reklam çekimlerinde giydiği, imzalı beyaz ve yeşil t-shirtleri, kot pantolonu ve ayakkabıyı kazanacak.


Nike ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilen Nike Halı Saha Ligi final maçları 3-4 Haziran'da Turkcell Kureçeşme Arena'da gerçekleşecek. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Nike Halı Saha Ligi, 19 Mart – 22 Mayıs tarihleri arasında 60 il ve 6 ilçede bulunan 93 halı sahada gerçekleştirildi. 4500 takımın katıldığı katıldığı ligde 15-18 ve 19-35 yaş kategorilerinde yarı finale kalan 8 takım Türkiye Şampiyonluğu için mücadele edecek.


1957 yılından bu yana Türkiye'de faaliyetini sürdüren Pfizer, iletişim çalışmalarını yürütmek üzere Marjinal Porter Novelli ile anlaştı. Pfizer Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Deniz Van Basselaere, Yeni Pfizer ile, topluma yakın yüzlerini ön plana çıkardıklarını söyleyerek, hastalara ve topluma ulaşmak için yeni projeler üzerinde çalıştıklarını, hedef kitle ve paydaşlarının tercihlerine uygun iletişim araçlarını kullanarak kurdukları bağlantının başarıyla sürdürülmesi için uzman iş ortaklarına ihtiyaç duyduklarını belirtti. Bu nedenle Pfizer'e farklı ve yaratıcı bakış açıları sunabilecek olan Marjinal Porter Novelli ile yollarını birleştirdiklerini ve iletişim faaliyetlerini en etkin şekilde yürütmeyi hedeflediklerini kaydetti.


Türk şirketlerinden reklam aldığı halde, Türkiye'de vergi mükellefi olmayı kabul etmeyen Google kesilen 71 milyon liralık cezayı indirimli ödemesine olanak tanıyan 6111 sayılı Torba Yasa'dan yararlanmak için Maliye'ye başvurdu. Google af ile 35 milyon liraya düşen borcunu 18 taksit halinde ödeyecek.


Formula 1 Red Bull Racing takımının Alman Pilotu Sebastian Vettel, Infiniti'nin ilk küresel marka elçisi oldu. Vettel yarış dönemleri ve özel etkinliklerde markanın yüzü olarak yer alacak. Infiniti, iki yıllık sponsorluk anlaşması imzaladığı Red Bull Racing takımının bir numaralı pilotunu da marka elçisi yaparak, işbirliğini kuvvetlendirdi.


SinemaTV yeni reklam kampanyası Bedük'ün yeni albümünden çıkış şarkısı olan “Ful Animasyon” ile çekildi. “SinemaTV ile Hayatımız Film” adını taşıyan kampanya Bedük'ün eğlenceli ve macera dolu şarkısı eşliğinde, SinemaTV'nin hayatı bir film gibi yaşama anlayışına burgu yapıyor. Reklam filminde, dünya sinemasının önde gelen filmleri yanında, animasyon ve görüntü efektlerinden de yararlanıldı.


Otomobil üreticisi Renault “Değişimi Sür” (Drive the Change) sloganı ile şekillenen elektrikli otomobil serisine yönelik reklam kampanyasına başladı. Kampanya kapsamında hazırlanan 60 saniyelik reklam filminde elektrikle çalışan birçok alet gösteriliyor ve neden elektriğin seyahat amacıyla da kullanılmayacağı soruluyor.


Türkiye'den Kent markasının da bünyesinde bulunduğu Cadbury çikolata şirketi ırkçılık suçlamasıyla karşı karşıya. Yeni reklam kampanyasında, İngiliz top model Naomi Campbell'in ismini izinsiz olarak kullanarak “Naomi'yi bir kenara bırakın, kasabanın yeni bir yıldızı var” diyen şirkete siyahi top modelden tepki geldi. Campbell, isminin izinsiz kullanılmasına ve ten renginden dolayı çikolataya benzetilmesine tepki göstererek, hayranlarını Cadbury ürünlerini boykot etmeye çağırdı.


Turkcell bir ilke imza atarak bir yıl boyunca sürecek olan çok özel marka işbirliklerini açıkladı. Turkcell ile perakendenin önde gelen isimleri arasındaki bu işbirliği sayesinde Turkcell'liler, dönemsel olarak değişen avantajlar kapsamında 200 TL'ye varan indirimlerden faydalanabilecekler. Turkcell'liler yıl boyunca, ETS, Arçelik, Yataş, Kiğılı, Mudo gibi firmalardan yapacakları alışverişlerde birçok avantajdan yararlanacaklar.


Jotun Boya, Altı Nokta Körler Derneği ile birlikte anlamlı bir projeye imza atarak “Renkler Herkes İçindir!” kampanyasını hayata geçirdi. Dün başlayan kampanya ile görme engellilerin cep telefonlarına renkleri ayırd edebilecekleri bir uygulama yüklenerek hayatlarını bir nebze de kolaylaştırmak hedefleniyor.


Ebru Şallı 27-31 Mayıs tarihleri arasında pilates markası Ebruli ve farklı markaların ürünlerini markafoni'de tanıtacak. Ebruli markası yanında, A46, Afrodit Exclusive, Aldo, Armani Jeans, An Original Penguin, Batya Kebudi, Cerruti, Coach, Coppertone, Diesel, Dolce&Gabbana, DKNY, Eco Tools, Elizabeth Arden, Escada, Ipenama Giselle Bündchen, Killah, Lancaster, Lierac, Loft, Max Factor, Miss Sixty, N.G. Style, Puma, Shoes & More, Stefanel, The Sky, Tod's versace Jeans Coutire ve Toni & Guy markalarını da tanıttı.

Ara: 4447556,RKLMBeni Ara