Techpanel

Katolik dünyasının ruhani lideri 84 yaşındaki Papa 16. Benedict, Twitter'a adım attı. Hürriyet'e yer alan habere göre, Papa ilk mesajını önceki gün dönderdi. Vatikan, teknolojik girişimlerle genç kitlelere ulaşmayı ve pedofili skandallarıyla zarar gören imajını onarmayı hedefliyor.


Bir süredir kanser tedavisi gören, yazar ve reklamcı Hulki Aktunç vefat etti. Bir dönem Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı da yapan 1949 doğumlu Aktunç, edebiyatın pek çok alanında eserler verdi. Uzun araştırmalar sonucunda hazırladığı Argo Sözlüğü alanındaki tek tek eserdi.


Almanya kökenli etkinlik ajansı Proud, Güney Amerika ve Avrupa'nın çeşitli şehirlerinin ardından, Ortadoğu şubesini İstanbul'da açtı. Proud, network ajansı olarak etkinlik yönetimi, reklamcılık, grafiti, gece ve branding partileri, gerilla pazarlama ve yayıncılık alanlarında faaliyet gösteriyor.


Ruport Murdoch'un sahibi olduğu medya devi News Corp., popülaritesi giderek azalan ve Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarla rekabet edemeyen MySpace'i sattı. 6 yıl önce News Corp. Bünyesine katılan MySpace'in yeni sahibi Specific Media ve Justin Timberlake oldu.


Cumartesi Şarapları'nın bu yıl ikincisini düzenlediği En Kral Staj programının finalisti belli oldu. Programa başvuru yapan toplam 1061 öğrenci arasında yapılan ön elemeleri geçen 50 kişi Cumartesi için özel bir proje hazırladı. Hazırlanan projeler arasından 10 kişi belirlenerek, mülakata alındı. Zorlu sürecin sonunda 2011 dönemi finalisti Koç Üniversitesi Ekonomi 2. Sınıf öğrencisi Barış Özçiftçi oldu.


Türk Ytong, Türk Fotoğraf Sanatına katkıda bulunmak amacıyla bu yıl 3.sünü düzenlediği Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda “İnşaat Emekçileri”ni konu ediyor. Ytong, yarışma ile inşaat emekçilerinin yaşadıkları süreçleri belgelemek, yaşam koşullarına tanıklık etmek ve topluma kazandırdıkları hizmet ve sorumlulukların toplum üzerindeki etkilerine dikkat çekmeyi hedefliyor.


Dünyanın saygın finans yayınlarından biri olan World Finance'ın gerçekleştirdiği ‘2011 Yılı Bankacılıkta Mükemmellik Ödülleri' değerlendirmesinde, aralarında üst düzey yöneticiler de olan okuyucularının oylarıyla ‘Türkiye'nin En İyi Bankası' Yapı Kredi seçildi. Yapı Kredi, rekabet ve sektör liderliği, müşteri ilişkileri optimizasyonu, inovasyon kültür ve esnekliği, coğrafi yaygınlık, gelişime açıklık, ürün çeşitliliği, sonuç veren stratejiler gibi kriterlere göre değerlendirildi.


Reklamcılar Derneği Başkanı Aytül Özkan, sektör için yılın başında öngörülen yüzde 20'lik büyümenin, siyasi parti reklamlarıyla birlikte arttığını ve yılın ilk yarısında bütün reklamlarda yüzde 25'lik bir büyüme kaydedildiğini açıkladı ve henüz revize edilmemiş olsa da, yılsonunda büyümenin alt sınırının yüzde 20 olabileceğini söyledi.


Deloitte tarafından yayınlanan “Global Tüketici Araştırması 2011: Mobil İletişimde Fırsatlar” raporuna göre, günlük hayatın içinde kullanılan mobil cihazlar her geçen gün artıyor ve sayıları çeşitleniyor. Genel olarak kullanıcı talepleri uygun fiyatlandırma üzerine yoğunlaşıyor. Rapora göre Türkiye mobil reklamlar açısından ürün ve hizmet satın almasında ilk sırada yer alıyor ve bu açıdan mobil pazarlama önemli fırsatlar barındırıyor. Rapora göre mobil iletişim sektörü için sürekli gelişen ve yaygınlaşan yeni teknolojiler birçok fırsat içeriyor. Habertürk'ün haberine göre Türkiye mobil pazarlama potansiyelinin en yüksek olduğu pazarlar arasında yer alıyor.


Vodafone Freezone tarafından desteklenen Reklamcılık Vakfı Çaylak Kampı, en çevik çekirgeleri bekliyor. 11-22 Taemmuz 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Reklamcılık Vakfı / Vodafone Freezone Çaylak Kampı'na katılım yüzde 100 burslu olacak.

Ara: 4447556,RKLMBeni Ara