Techpanel

İhracı yeni bir sektör haline gelen Türk dizilerinin gösterimi Azerbaycan'da yasaklandı. Azerbaycan Milli Televizyonu Radyo Konseyi\'nin kararıyla ülkede yayınlanan tüm yabancı dizilerin gösterimi yasaklanmasına karar verildi. Yasağa uymayanları ağır cezaların beklediğini belirten Milli Televizyon ve Radyo Konseyi Başkanı Nuşirevan Muharremli, verdikleri kararın kesin olduğunu ve geri adım atmalarının mümkün olmadığını söyledi. Nuşirevan, yasağın amacının Azarbaycan televizyonun gelişmesine katkı sağlamak olduğunu söyledi.


Geçtiğimiz yıl Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray'ı tişörtlerine konu eden Koton, bu sezon Cüneyt Arkın'ı koleksiyonuna taşıdı. Ünlü aktörün pek çoğu dilden dile dolaşan film sözleri, fotoğrafları ve filmlerinden kareler Koton'un tişörtlerine taşındı. Nayız Nolamaz, Dünyayı Kurtaran Adam ve Kork ama Belli Etme gibi sözlerin yer verildiği Koton tişörtleri raflarda yerini aldı.


Yönetmen Sinan Çetin bu kez Teknosa reklamlarında karşımıza çıkıyor. Kamera satın almaya gelen bir müşteriye kamerayı kullanmanın inceliklerini esprili bir dille anlatan Sinan Çetin, müşterinin kamerayı almaya razı ediyor.


Amerika'da yaşayan bir kadın, 4 yaşındaki kızına yedirdiği Nutella'nın üzerinde yazdığı gibi “sağlığa faydalı” olmadığını öğrenince Nutella'ya dürüst reklam yapmadığı gerekçesiyle dava açtı. Athena Hohenberg, Nutella'nın üreticisi İtalyan Ferrero firmasına açtığı davada, markayı 3 milyon dolar yani 5.2 milyon TL tazminat ödemeye mahkum ettirdi.


Bilkent Üniversitesi Pazarlama ve Reklamcılık Kulübü tarafından verilen "MAD 2011 Reklam Ödülleri" sahiplerini bulurken yapılan oylama sonucu Türk Telekom'a ait "Telefon Kütüphanesi" projesi sosyal sorumluluk ödülüne layık görüldü. Yine Türk Telekom'a ait Taşkın Abi tiplemesiyle yayınlanan reklamları ise \'Telekomünikasyonda En İyi Reklam Serisi\' seçilerek büyük ödülü aldı.


Bilkent Üniversitesi Pazarlama & Reklamcılık Kulübü tarafından düzenlenen; bu yıl 5\'ncisi yapılan "En İyi Reklam Ödülleri 2011" ödül töreni'nin birincisi İpragaz'ın kedisi oldu. 13- 18 Nisan tarihleri arasında Bilkent Üniversitesi öğrencileri tarafından yapılan oylama sonucunda, kedili İpragaz reklamı Pissi, LPG sektörünün öncü firması İpragaz'a birinciliği getirdi. 26 Nisan tarihinde yapılan törende, hizmet sektöründe verilen ödülü İpragaz A.Ş. Marka Yöneticisi Çağatay Örsal ve Big Ajans Kreatif Direktörü Kağan Küçük aldı.


Yönetmen Walky-Talky tarafından Pegasus için yeni bir reklam filmi çekildi. 50 saniyelik reklam filminde Pegasus, müşterilerine sunduğu imkanları vurguladı. En yeni uçak filosu, kesintisiz genişleyen uçuş ağı ve yüksek zamanında kalkış ortalaması ile uygun fiyata kaliteli uçma imkânı gibi sunulan rahat hizmetlerinden bahseden Pegasus, Rafineri Reklam Ajansı ile anlaştı.


EgeYapı Group'un gerçekleştirdiği Avrupa'nın en büyük karma konut projesi olan Batışehir'in Alaadin Adworks tarafından hazırlanan reklam filmi bir süre önce yayına girdi. İçinde konut, okul,park, alışveriş ve ofis gibi pek çok farklı hizmetin bulunduğu Batışehir'in reklam çekimleri bir gün sürdü.


Clever Mad Reklam Ajansı tarafından hayata geçirilen sade süt projesi, alışılmışın dışında bir konsepte sahip. Ambalaj tasarımı, logosu ve pazarlama iletişimi yapılan süt, sahibini bekliyor.


Dünyaca ünlü yıldızlara reklamlarında yer veren Magnum, bu kez Kıvanç Tatlıtuğ'u seçti. Elizabeth Hurley, Eva Mendes, Eva Longoria, Benicio Del Toro ve Josh Holloway gibi dünyaca beğenilen isimlerin oynadığı dondurma reklamlarında bu kez ilk kez bir Türk boy gösterecek.


İlk 1868\'de kurulduğunda Hilal-i Ahmer olarak bilinen Türk Kızılayı, gelişen çağa ayak uydurmak için yeni bir dijital ajansla anlaştı. Clickline adlı adlı ajansla el sıkışan kurum, kendini dünyaya daha profesyonel şekilde anlatmanın yolunu arayacak. İnsan ve dünya barışına önem veren Türk Kızılayı\'nın Türkiye ve dünya üzerinde yardıma muhtaç bölgelerde önemli faaliyetleri bulunuyor.

Ara: 4447556,RKLMBeni Ara