Twitter, kısa süre içinde kullanıma sunacağı doğal ("native") video aracını desteklemesi amacıyla yeni bir video reklam birimi geliştiriyor. Konu hakkında resmi olarak ayrıntılı bilgi henüz verilmemişse de, Twitter'ın sistemi "video reklam gösterimi karşılığı ödeme" üzerine kurmasının muhtemel olduğu konuşuluyor. Yine muhtemelen, video reklamlar yalnızca 6 saniyeliğine otomatik olarak başlayacak ve geri kalanı yalnızca kullanıcı tercih ederse izlenebilecek.

Twitter, reklamcılardan "görüntülenme başı" ödeme almayı düşünse de, görüntülenmiş reklam ölçütü üzerinde henüz bir karara varmış değil. Kullanıcıların yüklediği videolar içinse 20 saniyelik bir limit söz konusu olacak.

Twitter, doğal video aracı üzerinde çalışmaya başladığını Kasım 2014'te duyurmuş ve "içerik keşfi" (veya yüzeye çıkma, "surfacing") özelliğinin de bir yenilik olarak ekleneceğinden bahsetmişti. Bu özellik, takip ettiğiniz kişileri ve hashtag'leri baz alarak, Twitter'de ilginizi çekebilecek ama gözünüzden kaçmış olan şeyleri size göstermek amacını taşıyor.

Sosyal medya uzmanlarına göre bu "keşif" özelliği, markalar ve markaların sosyal pazarlama stratejilerinin evrimi içinde yeni bir halka olabilir. Çünkü bu özellikle markalar, tek tek sosyal medya içeriği oluşturmaktan seri halinde bir içerik üretimine ve hepsi birbirinin devamı olarak eklenebilen bir tür öykü anlatımına yönelebilir.  

Arşiv

Etiketler