Geçtiğimiz aylarda protesto yapan elemanlarını işten atan THY, şimdi de sağlık sorunları nedeniyle rapor alan elemanlarını kontrol etmeye başladı.

THY'nin yeni başlattığı uygulamaya göre: sağlık sorunları nedeniyle rapor alarak, işe gidemeyen personelinin evine kadar doktor ve hemşiresiyle giden şirket, gerekli kontrolleri yerinde yapıyor. Gerekirse tıbbi yardımda da bulunan şirket, uygulamaya koyduğu bu yeni yöntem sayesinde, rapor alarak iş başı yapmayan eleman sayısını azaltmış durumda. THY ise: “Hastalanan personelimizi yalnız olmadıklarını hissettirmek amacıyla sağlık ekibiyle ziyaret ediyoruz. Moral veriyoruz, gerekirse tıbbi destek sağlıyoruz” diyerek, çalışanlarının sağlık sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini belirten bir açıklamada bulundu.

Barcelona ve Manchester United gibi futbol devlerine sponsor olan THY, 2012 yılının ilk yarısında satışlarını % 36 arttırarak kazancını 6.7 milyar liraya çıkardı. Şimdilerde marka yüzü olarak ünlü futbolcu Messi'nin peşine düşen şirket, daha önce de ünlü aktör Kevin Costner ile çalışmıştı.  

Arşiv

Etiketler