Hedefleme teknolojisindeki gelişmeler, markalar ve reklam ajanslarının daha kesin biçimde hedeflenmiş ve daha küçük çapta kitlelere ulaşmasını mümkün kılıyor. Daha küçük çapta bir kitle, aynı zamanda bu kitleye yönelik belirli bir reklam alanı için reklamcıların birbiriyle daha çok mücadele etmesine de sebep oluyor. Bu yüzden, o alanı herhangi bir biçimde değil de, olası en iyi biçimde değerlendirmenin önemi de artıyor.

Video reklam sektörünün günümüzde mecra üzerine kurulu olduğunu söylemek biraz zor, çünkü video içerik izlenebilecek çok sayıda platform var ve izleyicilerin neye ne kadar dikkat ettiği, neyi ne kadar izlediği reklamın bulunduğu platformdan daha önemli.

Bir başka deyişle, denizde kum, internette video içerik olduğu için hedefleme işin sadece bir kısmını oluşturuyor. Artık video başladıktan sonraki ilk birkaç saniye içinde insanların ilgisini çekebilecek ve izlemek isteyeceği video reklamlar üretmek gerekiyor. Yani video içeriklerin biraz şiir gibi olması, ifade etmek istediğini konsantre ve orijinal bir biçimde anlatabilmesi gerekiyor. Roman gibi uzun uzadıya derdimizi anlatmaya çalışırsak, o video günümüz sosyal medya platformlarının doğasına pek uymayacaktır ve bu tür video reklamların başarısız olma ihtimali eskisine göre daha yüksektir.  

Arşiv

Etiketler