Reklamlarda Çağrı Dönüşümlerini Ölçebilmek Neden Önemli?

Google Ads dönüşüm izleme özelliklerinden yararlandığınız zaman reklam tıklamalarının oranlarını, internet sitenizden ürün satın alım işleminin oranlarını ve telefon çağrısı oranlarını da öğrenebilirsiniz. Müşteri etkinlikleri ile ilgili detaylı bilgi alabilmenizi sağlayan bu özellik sayesinde reklam kampanyalarınızı daha iyi şekilde yönetebilirsiniz.

Telefon aramaları işletmeniz için önemliyse, reklamlarınıza yapılan tıklamaların hangi türlerde telefon aramalarına katkı sağladığını yakından izleyebilirsiniz. Bunun için dönüşüm izlemeyi kullanabilirsiniz.

Harcamalar Konusunda Daha Doğru Kararlar

Reklamlarda çağrı dönüşümlerini ölçebildiğiniz zaman hangi anahtar kelimelerin, reklamların, reklam gruplarının ve kampanyaların işletmenize değerli aramalar getirdiğini yakından takip edebilirsiniz. Ayrıca yatırım getirinizi ölçümleyebilir ve reklam harcamalarınız konusunda daha doğru kararlar da verebilirsiniz.

Düzenlediğiniz kampanyalarınızı çağrı dönüşümlerini takip ederek ticari hedeflerinize göre otomatik olarak optimize edebileceğiniz otomatik teklif stratejilerine dönüştürebilirsiniz. Hedef EBM ve hedef ROAS gibi özellikler bu noktada size büyük bir katkı sağlayacaktır.

Reklamlardan gelen çağrılar için minimum bir arama süresi belirttiğiniz zaman en az o kadar sürebilecek olan her aramanın dönüşüm olarak algılanmasını sağlayabilirsiniz. Kullanıcılar reklamınıza tıkladıktan sonra internet sitenizde yer alan yönlendirme numarasına tıklayabilir ve çağrı gerçekleştirebilir. Bunu da dönüşüm sayesinde takip edebilirsiniz.

Reklam Çağrı Dönüşümlerini İçe Aktarabilme

Farklı bir sistemde izlediğiniz arama dönüşümleri mevcut ise bu arama dönüşümlerini Google Ads’e aktarabilirsiniz. Dönüşüm olarak sayılabilecek olan bütün aramalar üzerinde böylelikle daha fazla kontrol sahibi olabilirsiniz. Sadece satış ile sonuçlanabilecek olan aramaları dönüşüm olarak seçebilir veya dilerseniz tüm aramaları belirli süreler kapsamında dönüşüm olarak seçebilirsiniz.

Arama dönüşümlerini içe aktardığınız zaman çağrı dönüşümlerini daha orantılı bir şekilde ölçebilirsiniz. Çağrı dönüşümleri dönemsel olarak düzenlediğiniz reklam kampanyalarının satışa giden yolda ne kadar etkili olduğunu size gösterir. Reklamlarınızda kullandığınız çağrı dönüşümleri elde edebileceğiniz en önemli veriler arasındadır.

Reklamlardan gelen telefon aramalarını tıpkı diğer detaylarda olduğu gibi yakından takip eder ve ölçerseniz rakipleriniz ile aranızdaki farkı da kapatabilir ve rekabet ortamında daha sağlam bir yer edinebilirsiniz. Aynı yöntemi mobil internet siteleriniz için de optimize etmeyi unutmamalısınız.

Arşiv