Olumlu ya da olumsuz sık sık eleştirilse de, her geçen gün gerek ekranlarda, gerek diğer görsel mecralarda ünlülerin yer aldığı marka reklamlarını izliyoruz.

Son dönemde karşımıza çıkan reklamlara kısaca bir göz atalım, Burger King reklamlarında ünlü spor yorumcusu eski yıldız futbolcu Rıdvan Dilmen ile Real Madrid – Barcelona maçını yerinde izleme şansı veren kampanyasını duyuruyor. Dominos Pizza “Kayseri Ateşi”, “Lezzet küpü” ve “Oryantal” adlı yeni pizzalarını üç şanslı gence komşu olan ‘Kırmızı elbiseli çekici kadın' imajındaki Burcu Esmersoy ile tanıtıyor. Sinem Kobal – Nuray Kobal ikilisi Bingosoft'un ‘Zamane Anneleri ve Kızları' serisine dahil olarak yeni bir reklam filmi ile ekranlarda boy gösteriyor. Son dönemim tartışmalı dizilerinden Muhteşem Yüzyıl ekibinden Nur Aysan da yenilenen Dove şampuan ve saç bakım ürünlerinin reklamında izleyicinin karşısına çıkıyor. Türk Hava Yolları kısa bir süre önce (THY) sponsorluk anlaşması imzaladığı dünyaca ünlü raket Caroline Wozniacki'nin yer aldığı serinin ilk reklam filmi de yayımlanmaya başladı. Turkcell tüketicilere nostalji yaşatan Avrupa Yakası karakterleri Aslı (Gülse Birsel), Burhan Altıntop (Engin Günaydın)ve Tanrıverdi (Sarp Apak) ile internet üzerinden sesli arama hizmetini duyuruyor. BKM mutfak ekibinin üyelerinden Büşra Pekin ve Şevket Süha Tezel de Peyman – Dorleo reklamları da ‘Dorleo, Lezzeti Alıyo, Götürüyo' sloganı ile ilgi çekiyor. Kibariye'nin de bir süredir ‘Kim Gelir ‘ diyerek açtığı kapıdan Eti Paykek girdi.

Reklam sektörü ülkemizde ünlülerin çok sevildiği bir alan. Küçük büyük birçok firma pazarlama kampanyaları çerçevesinde ünlülerle çalışmanın daha fazla etkili olacağını düşünerek özel taleplerde de bulunuyor. Reklam kuşakları özellikle televizyonda ünlü isimlerin tekrar tekrar boy gösterdiği kuşaklar. Marka imajıyla, ürünle, kampanyayla örtüşsün ya da örtüşmesin, ünlü simalarla 2011 yılında da sık sık karşılaşmaya devam edeceğiz gibi görünüyor.  

Arşiv

Etiketler