Pinterest ile Pazarlama Nasıl Yapılır?

Pinterest platformu, kullanıcılara görsel olarak yeni ilgi alanlarını keşfetmelerini sağlayan ve kendilerinin ya da başkalarının panolarında resim ve video paylaşabilmelerini sağlayan bir sosyal ağ platformudur. Pinterest aynı zamanda son yıllarda etkili pazarlama çalışmalarının da yapıldığı bir platform haline gelmiştir. Pinterest ile daha başarılı pazarlamalar yapabilmek için ise bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir.

Diğer Platformlar ile Entegre Tanıtım

İnternet sitenize Pinterest takip butonu ekledikten sonra Facebook, Twitter, Linkedin ve Google+ gibi sosyal medya hesaplarınızda da Pinterest hesabınızı tanıtın. Pinterest hesabınızı diğer platformlar ile entegre kullanabilmek için tanıtım amaçlı olarak blog yazıları da oluşturabilirsiniz.

Özel Konular için Panolar Oluşturun

İlgili ziyaretçilerinizin önemli panolarınızı takip edebilmesi için farklı panolar oluşturun. Zengin kaynaklara sahip ve SEO stratejileriniz ile uyumlu olan anahtar kelimeler içeren panolar oluşturabilirsiniz.

İnsanların Pinlerini Beğenin

Pinterest kullanırken diğer insanlar ile etkileşime geçmeyi unutmayın. Sizi geri takip edebilecek potansiyele sahip olan kullanıcıları takip edin ve pinlerini beğenin. Gerekirse kullanıcılara yorumlar da bırakın. İnsanların içerikleriyle etkileşim halinde olursanız profilinize bakarlar ve geri takip edebilirler.

İnsan Yüzlü Görseller Kullanmayın

Yapılan araştırmalara göre insan yüzü olmayan resimler insan yüzlü resimlerden %30 daha fazla paylaşım alıyor. İnsan yüzlü resimleri paylaşmak istiyorsanız, bu resimler için ayrı panolar oluşturmaya özen gösterin.

Kullanıcı Tarafından Oluşturulan Panolar Yaratın

Diğer kullanıcıların pinlerini kendi panonuza eklerseniz pazarlamanıza büyük bir avantaj katmış olursunuz. Takipçilerinizin ve müşterilerinizin pinleri için ayrı ayrı panolar yaratın ve doğal bir imaj çizmeye özen gösterin.

Blog İçeriklerini Paylaşın                                                                                                              

Hazırladığınız özgün ve güncel blog içeriklerinizi Pinterest’te muhakkak paylaşın. Ancak blog paylaşımı yapacağınız zaman en temiz görünen, kaliteli ve güzel resimler kullanmaya özen gösterin. Daha sonra blog içeriğinizi Pinterest hesabınıza ekleyin.

İnternet Sitenize Pin It Butonu Ekleyin

Pin açıklamalarınıza sitenizin önemli olan sayfalarını ekleyin. Böylelikle o bağlantı linki sayesinde internet sitenize trafik sağlayabilirsiniz. Pinterest üzerinden sitenizi ziyarete gelen kişileri de sayaçlar üzerinden izleyin ve gerekli tespitleri yapın.

Arşiv