Türkiye'nin Tekstil ve Hazır Giyim Sektörü'nde Dünyaya Açılan Kapısı Osmanbey; Vizör Reklam Ajansı'nın Utes Tekstil İçin Yaptığı Çalışma ile Çıtasını Yükseltiyor.


Vizör Reklam Ajansı'nın Utes Tekstil için geniş kapsamlı bir biçimde üstlendiği 2011/2012 Sonbahar-Kış koleksiyonu katalog çekimlerinde birçok farklılık göze çarpıyor. Bu çekimler için James Bond karakterinden esinlenilerek konsept bir öykü yaratılması, erkek giyim kataloğu olmasına rağmen öyküde bayan mankene de yer verilmesi ve tercih edilen mekanlar bu farklılıkların başında yer alıyor                                                       

Çekimlerde Vizör Reklam yönetiminde Serdar Akbayır ve ünlü fotoğrafçı Hulki Mengü'nün bir araya getirdiği 30 kişilik profesyonel bir film ekibi kullanıldı. Sadece 1 hafta gibi kısa bir sürede tamamlanan çekimler Holywood setlerini aratmadı.

Bu çekimlerde kullanılan mankenler; Brezilya ve Avusturalya gibi dünyanın çeşitli ülkelerinden özel olarak bu çekim için getirtildi.

İstanbul'un tanınmış mekânlarının kullanıldığı çekimde, Koç Holding yönetim kurulu başkanı Rahmi Koç'un da dairesinin bulunduğu Selenium Twins tercih edildi. Katalogda yer alan işkence sahnesi için, Ezel dizisinde de yer alan Valide Hanı'nın kullanılması dikkat çeken bir diğer detay olarak karşımıza çıkıyor.

Osmanbey'in çıtasını yükseltmek provasıyla yola çıkan Utes Tekstil; 40.yaş gününü kutlayacağı 2012 yılında Türkiye'deki tekstil piyasasına farklı bir anlayış getirmeyi hedefliyor.Bunun için yenilikçi ve dinamik bir çalışmaya imza atan Utes, yeni kimliği ve farklı katalog çekimiyle www.utestekstil.com adresinde yayında.