Son zamanlarda sıklıkla izledğimiz büyük küçük herkesin ilgisini çeken vestel reklam filmlerine bir yenisi daha eklendi. dadılık yapan, korsanları korkutan ve maç yapan beyaz eşyalardan sonra bu kez de uçan, sevimli bir bulaşık makinasıyla karşı karşıyayız. akıllı bulaşık makinamız, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak, küçük dostunun ablasına götürmek istediği kahvesi için birden uçağa dönüşür ve harika görsel efektlerle süslenen reklam filmimiz başlar. tüm zamanların en hızlı bulaşık makinası olarak tanımlanan "jetwash", ne kadar hızlı olduğunu bize göstermenin farklı bir yolunu seçmiş. Türk Hava Kurumu'nun 100.yılına özel çekilen, "anadolu kartalları" filmiyle de bağdaştırılan reklam, bulaşık makinasını uçağa çevirerek, hem makinasının hızını göstermiş, hem de Türk hava Kurumu'na inceden bir jest yapmış gibi görünüyor.

Vestel'in son zamanlardaki reklam filmlerine genel olarak bakarsak eğer, oyuncuların çocuklardan oluştuğunu ve beyaz eşyaların sıradışı marifetlerinin sergilendiğini görebiliriz. yetişkinlerin yanında sıradan bir makina olan beyaz eşya, çocuklarla başbaşa kalınca, onlarla iletişim kurabilen hatta uçabilen bir arkadaşa dönüşüyor. aslında bu reklam filmleri herkesin ilgisini çekiyor gibi görünsede, bundan en çok etkilenen çocuklar oluyor. reklam filmini izleyen çocuklar, hareket eden, konuşan hatta uçan makinaları görünce, onlara sahip olmak istiyorlar. beğenerek izledikleri, ilgilerini çeken reklam filmlerini ailelerine gösterip, "o makinadan bizde alalım" diyerek, reklam filminden bihaber olan ailelerinin, reklamı görmesini sağlamış oluyorlar.

Böylece markamızında en büyük amacı gerçekleşmiş oluyor. reklam filmlerinde çocuk karakterleri oynatarak ve çocukların hayal dünyasına hitap ederek, aslında sadece çocukları hedef alıyormuş gibi görünen vestel reklamları, dikkatle izlendiğinde yetişkinlere de çok önemli mesajlar veriyor. görsel olarak çocukların hayal gücüne hitap eden reklamlar, sergilediği her ürünle ilgili o kadar güzel sloganlar yaratmış ki, bu sayede biz yetişkinlerin de beğenisini kazanmaktan geri kalmıyor. hem sevimli halleriyle, hem de çocukların her an yardımına koşan, duyarlı tavırlarıyla izlediğimiz robotlarımız, bizim de markaya olan sempatimizi arttırıyor.

Çok kısa süre ekranda kalan, izleyip geçtiğimiz herhangi bir reklam filmi olan, bu reklamın yaratılış hikayesi o kadar da basit değil. görsel efektlerinden tutun da, sergilenen ürünü en güzel şekilde ifade edecek slogana kadar, incelikle çalışılmış. hayranlıkla izlediğimiz reklam filminin, o harika görsel şovunu "gladyatör" filminin de görsel efektlerini hazırlayan Grahem Andrew'ın hazırladığını biliyor muydunuz? 100 e yakın bir ekibin çalıştığı, hollywood'un ünlü görsel efekt stüdyosu lola production'da hazırlanan reklam filmi, herzamanki gibi ses getireceğe benziyor.  

Arşiv

Etiketler