Dijital çağın en önemli yeniliklerinden birisi de internet reklamcılığıdır. Yazılı ve görsel basın reklamlarını hızla gerisinde bırakan internet reklamcılığını neden tercih etmeniz gerektiğini 5 nedenle anlatacağız:

1) Reklamınızı kendi belirlediğiniz ve sektörünüzle alakalı kitleye gösterme şansına sahipsiniz. Bu durum reklama harcayacağınız bütçenin de daha az olmasına neden olur. Bütçe sizin kontrolünüzdedir, ayrıca reklamlarınızı hangi saatte yayınlayıp yayınlamayacağınıza karar verebilirsiniz.

2) Ürün ya da firmanızı etkileşimlerle en kısa sürede markalaştırma şansına sahipsiniz. İnternet üzerinden aldığınız geri dönüşler ve bildirimler ile en kısa sürede elde etmek istediğiniz markalaşma sürecine ulaşabilirsiniz.

3) Doğru ve etkili reklamlar yapabilirsiniz. Seçtiğiniz hedef kitleye yönelik reklamlar yapacağınız için en doğru ve etkili reklamı yapmış olursunuz. İnternet reklamları kolay raporlanabilir, analiz edilir reklamlardır, böylece yatırımın geri dönüş oranını kolay ölçersiniz ve dönüşüm başı maliyetleri kolayca hesaplayabilirsiniz.

4) Sınırsız yaratıcılık ile reklamınız için en fazla materyali bir araya getirebilme şansına sahip olursunuz. Hareketli banner ya da animasyonlar, sınırsız yaratıcılığa verilecek en güzel örneklerdendir. Yaratıcı internet reklam kampanyalarıyla yeni müşterilere kolayca ulaşırsınız. Kampanyanın geri dönüş oranlarını kolayca belirleyebilir, duruma göre hızla yeni bir kampanya düzenleyebilirsiniz.

5) Reklamlarınızı mobil cihaz kullanan potansiyel müşterilerinize de gösterme imkanı bulursunuz. Tablet ya da akıllı telefonlarla internete giren sizin ürün ve hizmetlerinizle ilgilenen ziyaretçilere en kolay ulaşma yöntemi, yine internet reklamlarıdır.  

Arşiv

Etiketler