Google Reklamlarında En İyi 10 Aksiyona Davet

Aksiyona davet olarak adlandırılan “Call to Action” hedef kitlenizi aksiyona davet edebilecek birtakım önemli detayların reklam stratejilerinizde yer alması anlamına gelmektedir. Hedef kitlenize sunduğunuz reklamların daha verimli olmasını istiyorsanız Google reklamlarınızda kullanabileceğiniz aksiyona davet ipuçlarına göz atabilirsiniz.

1. Ziyaretçilerinizi Metinler ile Bilgilendirin

Hazırladığınız reklam metinlerinizi hedef kitlenizi aksiyona geçirebilecek şekilde düzenleyin. Amacınız bu metin sayesinde ürün ile ilgili hedef kitlenizi bilgilendirmek ve aynı zamanda harekete geçirmek olsun. Ancak bunu yaparken doğal olmaya da özen gösterin.

2. Hedef Kelimenize İçerikte Yer Verin

Call to Action yapacağınız zaman metinin başlığında veya reklam metninde ya da URL’ler de mutlaka hedef kelimenize yer verin. Bu durum hazırladığınız Call to Action hamlesinin daha geniş kitlelere ulaşabilmesini sağlayacaktır.

3. Dinamik Reklam Metinleri Hazırlayın

Rakiplerinizi analiz ettikten sonra onların denemediği yöntemleri deneyin. Metinlerinizi hazırlarken her zaman enerjik ve dinamik olmaya özen gösterin. Aksi takdirde hedef kitleniz harekete geçmeyebilir.

4. Yaratıcı ve Özgün Olun

Call to Action yapacağınız yerlerde yaratıcı ve özgün tarafınızı kullanın. Rakiplerinizin kullandığı kelimelerin birebir aynısını kullanmayın. Buradaki en fazla dikkat etmeniz gereken şey samimiyet ve doğallık olmalıdır.

5. Rakamlardan Yararlanın 

Ziyaretçilerinizin dikkatini çekmek istiyorsanız sayılarını kullanın. Ürün ile ilgili yüzde oranları, ürün değeri ve destek için ilgili telefon numarası benzeri rakamları mutlaka metin içerisine yerleştirin. Örneğin, “Telefon kılıflarında %60’a varan indirim ve ücretsiz kargo avantajı!” gibi kalıplar kullanın.

6. Landing Page Optimizasyonu

Müşterileriniz arama yaptıkları ürünlere yönelmek isterler. Bu yüzden ürünlere ve kampanyalara özel olabilecek landing pageler hazırlayın.

7. Anahtar Kelime Eşleme Seçeneklerini Kullanın

Arama ağı reklamcılığındaki en kritik konulardan birisi doğru anahtar kelime eşleme seçeneğinden yararlanmaktır. Bu detaya özen gösterdiğiniz zaman daha verimli kampanyalar ortaya çıkartabilirsiniz.

8. Sınırlarınızı Belirleyin

Burada sınırdan kasıt aslında ürün veya hizmetleriniz ile ilgili limitlemelerdir. Örneğin, “Son 3 gün!” veya “Sınırlı stoklarla sizleri bekliyor” gibi metinler hazırlayın. 

9. SEO Önemli mi?

SEO çalışmalarını mutlaka gerçekleştirin. Güncel SEO teknikleri ile sitenizi besleyin ve Call to Action çalışmalarınızın geniş kitlelere ulaşmasını sağlayın.

10. Güncel Olun

Call to Action içerisinde yer alan bilgilerin geçerliliğini koruduğundan emin olun. Süresi dolmuş kampanyalarınızı sürekli güncelleyin ve bilgileri de eş zamanlı olarak yenileyin.

Arşiv