Ali Ağaoğlu'nun son projesi 'Maslak 1453', son günlerde tüm televizyon kanallarında yayınlanan reklam filmiyle adından oldukça bahsettiriyordu ki, Orman Bakan'lığından şok bir açıklama yapıldı: "Reklam filmi, Fatih Orman'ın da çekilmedi."

Ağaoğlu, inşaat projesini tanıttığı reklam filminde, "evinizin hemen yanında böyle bir orman olsun istemez misiniz?" diye sorması, akıllara Fatih Orman'ının yanına inşaat mı yapılacak sorusunu getirdi. Bunun üzerine Orman ve Su İşleri Bakan'lığından bir açıklama yapılarak, söz konusu inşaatın Fatih Orman'ı sınırlarının dışında olduğunu, Fatih Orman'ında herhangi bir tahsisin söz konusu olmadığı dile getirildi. Ayrıca, projenin internet sitesinde Fatih Orman'ına komşu olacaksınız, orman kullanım hakları bizim elimizde gibi cümlelerin yer almasını da yalanlayan Bakanlık, bu ibarelerin gerçeği yansıtmadığını ve tüketiciyi kandırmaya yönelik cümleler olduğunu söyledi.

Ali Ağaoğlu'nun reklam filminde ve internet sitesinde bahsettiği konuların gerçekle alakası olmaması üzerine, tüketicilerin mağdur olması için açıklama yapan bakanlık, kamuoyunu yanıltan bu reklamlara itibar edilmemesini istedi.

Arşiv

Etiketler