Adana Ticaret Odası ve Reklamverenler Derneği tarafından, Anadoluda reklam veren firmaları bilinçlendirmek adına "Anadolu Reklamverenleri Buluşması" yapıldı.

Düzenlenen bu organizsyonda Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, sektörden beklentilerini anlattığı bir konuşma yaptı. 41 yıldır reklam sektörünün içinde olduğunu söyleyen Pura, 2013 yılından bu yana Türkiye'de reklam yatırımlarının 6 milyar lira olduğunu dile getirdi. reklam yatırımlarının önümüzdeki yıllarda 10 milyar lira olacağını düşündüklerini söyleyen Pura, yıl sonuna kadar reklam sektöründe %8'lik bir büyüme olacağını da sözlerine ekledi.Tüm dünyada olduğu gibi basın yayın reklamlarının artık yavaş yavaş dijital reklamlara doğru kaydığını söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı, Anadoluda reklam vermek isteyen şirketlere hangi mecrada reklam vermeleri gerektiği konusunda yardımcı olacaklarını da dile getirdi.

Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura'nın konuşmalarının ardından, ATO Başkanı Atila Menevşe de reklamcılık sektörünün ilerleyişi ve gelişimiyle ilgili bilgi verdi.

 

 

 

Arşiv

Etiketler