Modern Türk reklamcılığının kurucusu olarak kabul edilen Eli Acıman'ın 12 Ocak tarihinde hayatını kaybetmesinin ardından anısına “Acıman Belgeseli: Her Başlangıçta Eli Var” adlı bir belgesel hazırlandı. Belgeselin özel gösterimi Acıman Ailesi adına Linda Acıman ve Reklamcılar Deneği adına Aytül Özkan'ın ev sahipliğiyle 31 Mayıs tarihinde Pera Müzesi'nde gerçekleştirilecek.

Reklamcılar derneği, Reklamcılar Derneği Kurucusu ve Onursal Başkanı olan Acıman'ın ardından bir belgesel yapılmasına kara verdi. Hazırlanan belgeselde, Acıman'ın hayatından kesitler, onu tanıyanlarla yapılan söyleşiler bulunuyor ve sektördeki herkesin Acıman'a borçlu olduğu vurgulanarak mesleğine aşık kişiliğiyle genç kuşaklara tanıtılması amaçlanıyor.

Haziran ayı başında NTV'de gösterilecek olan belgesel NTV ve Doğuş Medya Grubu'nun yayın, İmaj TV'nin teknik, Depo Film'in yapım yönetim ve Ali Taner Baltacı'nın yönetmenliğiyle hazırlandı.

Belgeselin yapımında emeği geçen kişi ve kurumlar:

Ali Taner Baltacı, Ayşe Sözeri Cemal, Cem Aydın, Cem Topçuoğlu, Cemal Noyan, Ercan Dirikan, Ersin Salman, Faruk Atasoy, Nazar Büyüm.

NTV ve Doğuş Medya Grubu-yayın, Ajans Ges-basılı işler, Depo Film- yapım süreci, Gölge Işık- ışık altyapısı, Hürriyet Gazetecilik- kitap sponsorluğu, İmaj TV-teknik altyapı, Müzikotek-müzik altyapısı, Ali Gül-seslendirme, Filmon Ofset- basım

Arşiv

Etiketler