TTnet Şener Şen ve Olgun Şimşek’li reklam kampanyası ekrana farklı filmlerle gelmeye devam ediyor. “TTnet ile her şey mümkün”, “Mümkünlü’de her şey mümkün” sloganı etrafında şekillenen kampanya yayınlandığı ilk günden bu yana beğeni topladı. Ancak iki usta oyuncunun bu reklam filmlerine katkısı yadsınamaz bir gerçek. Filmlerin çekim kalitesi, görsel zenginliği yüksek, buna klişelerden ilham alan karakterlere hayat veren oyunculukların ustalıkları da eklenince her biri bir kısa film tadında izlenen yapımlar ortaya çıkıyor.

Kampanyanın son reklam filminde belediye başkanı rolündeki Şener Şen TTnet işyerim paketi alan kasaba manavının çektiği reklam filminde oynuyor. Ancak başkan ne yazık ki bir türlü Manav Mehmet’e oyunculuğunu beğendiremiyor. Başkan ‘Maydanoz’da tek adres’ repliğini romantik, karizmatik, maydanozu hissederek defalarca tekrar ediyor ancak bir türlü Manav Mehmet’e oyunculuğunu beğendiremiyor. Film çekimlerinin eğlenceli atmosferi, çekim alanına toplanan kasaba halkının gülme efektleriyle gayet eğlenceli bir şekilde yansıtılmış. Film dış sesin TTnet işyerim paketinin sunduğu özellikleri ve fiyat avantajını da sunmasıyla sona eriyor. Biz Manav Mehmet’in hangi çekimi beğendiğini göremiyoruz. “Organik Manav” tabelası da ince bir detay olarak filmde yer almış. Önceki reklam filmlerinin abartılı anlatımının bir devamı niteliğindeki reklam filmi en çok Şener Şen’in performansıyla kendini izlettiriyor.

TTnet’in reklam kampanyası başladığı günden bu yana hedeflenen etkiyi yarattı. Bu etkinin en önemli nedenlerinden birisi de filmlerin çekildiği Sakarya’nın Taraklı Kasabası’nın sahip olduğu doku. Reklam filmlerinde de başarılı bir şekilde yansıtılan kasabanın bozulmamış tarihi dokusu, sivil mimarinin örneği olan evleri reklam filmlerini izleyen herkesin çok ilgisini çekti. Adı Mümkünlü’ye çıkan kasabaya turlar düzenlenmeye başladı.

Bu reklam filmleri hem TTnet’in hem de Taraklı’nın reklamını yaptı. Ülkemizde küçük kasaba ve oraların sıcak insanları konsepti sık kullanılan ve başarılı kurgulandığında genellikle tutan bir konsept. Taraklı’nın özelliği gerçekte de bu özelliklere sahip olması ve bunun reklam filminde yansıtılması. Gerçek olmadığını düşündüğünüz bir yerin varlığı ister istemez hoşunuza gidiyor. Bu açıdan TTnet’in de gerçekten avantajlı hizmetler sunduğuna inanmanız için bir sebep de kendiliğinden ortaya çıkıyor.