Aygaz’ın yeni reklam filmi, dün televizyonlarda gösterilmeye başlandı. Markanın geçmişteki tanıtım kampanyaları dikkate alındığında, yeni reklam filmini daha başarılı bulduğumu belirtmek isterim. Marka, ilk kampanyalarında, tüplerin özellikleri, kapakların kullanım biçimini aktarmıştı. İlk filmlerinde eğlenceden çok bilgilendirmeye ağırlık vermişti. Fakat istediği sonucu bu kampanyadan alamadığını düşünüyorum. Daha sonraki serilerinde Şener Şen’i reklam yüzü olarak seçmişti. Ünlü oyuncunun rol aldığı Aygaz reklam filmlerinde, hologramlı Şener Şen, izleyicilerin beğenisini kazanmıştı. Mesela deyip önerilerini tüketiciye hissettirerek, düşüncelerini değiştiren bir roldeydi. Aygaz, insanların severek izlediği reklam serilerine, dün bir yenisini ekleyerek, yine konuşulmaya başladı. Yeni reklam filmi uzayda geçiyor ve oyuncu Şener Şen değil ama kullanılan yeni oyuncu da oldukça başarılı. Aygaz’ın yeni reklam filmi, Amerika’ya ait bir uzay gemisinin görüntüleriyle başlıyor. Önce reklamı buradan izleyelim Uzay gemisindeki astronot, genel merkezleri Houston ile konuşmaktadır; “Burası Houston konumuz nedir? Tamam. Anlaşıldı Houston 9.sektörün 6. Bölümünde”.

Aygaz Uzay reklam videosunu izlemek için Tıklayın

Onlar uzayda durabilmek için, uzayın atmosferine uyum sağlayabilecek, en ileri teknolojilerini kullanılarak ürettikleri, korunaklı bir geminin içindeler. Gemideki astronot, arkasında bir hareket sezer ve arkaya dönerek, büyük bir şaşkınlık içinde, ne olduğunu tam olarak anlayamadığı cisim için “o da ne” der. Uzay gemisinin iki astronotu, büyük bir hayret içinde gelen cisme bakakalırlar. Gelen cisim, yavaşça burnunu gösterir ve ne olduğu ortaya çıkar. Uzayda önlerinden geçen cisim, bir Aygaz kamyonetidir. Astronotlar daha da şaşırarak kamyonete kilitlenir. Aygaz’ın kamyoneti, karayolundaymış gibi yanlarında durur ve şoför, astronotlara döner. Uzayda durabilen astronotların şaşkınlığını gören şoför, gülümsemeye başlayarak “hayırlı işler, kolay gelsin” der. Onlardan cevap gelmeyince, “ne oldu? Yolda mı kaldınız” diyerek dalga geçer. Astronotlar hala şaşkın, donakalmışlardır. Astronotlardan biri diğerine “bizimle konuşuyor chuck” der, gelen araç olsa olsa Houston’dan gelir düşüncesiyle, kamyonettekilere “Houston mu?” diye sorar.

Şoför, “aygaz, aygaz” diye cevap verir. Astronot anlayamaz, “aygez” diye tekrar eder. Şoför, “anlayamadı dil bilmiyor” diye arkadaşına açıklama yapar. Şoför, bu sefer esprili bir şekilde, Tarzan filmindeki “ben ceyn sen Tarzan” repliğini hatırlatırcasına, Aygaz’ın da Ay kısmını, İngilizce anlamıyla kullanarak “sen astronot I gaz” der ve yanındaki arkadaşıyla gülüşerek el çırparlar. Astronotlar yine anlayamazlar. Şoför döner ve bu sefer “tüp, tüp” der. Astronot “tüüp” diye anlamış gibi tekrarlar. Şoför “tüp tabi” der ve markanın sloganını söyler “tüpler uzayda”. Bu arada, Aygaz görevlilerinin sipariş çağrıları cihazdan duyulur. Şoför’ün yanındaki personel “abi sipariş geldi” der. Şoför astronotlara döner ve “abisi sipariş geldi, sipariş beklemez, biz bir ışık hızıyla gidip gelelim” der. Sonra Aygaz’ın iki personeli aralarında konuşarak, şoförün yanındaki “adaamlar şaştı kaldı yaa” der. şoför de kendinden emin bir edayla “alışacaklar Hamit” der. Aygaz’ın televizyon reklam filmi, hem diyaloglarıyla, hem de film kurgusuyla müşteri hizmetlerine verdiği değeri, kullandığı üstün teknolojiyi çok güzel bir şekilde tüketicilerine aktarmış. Reklam videosu için Tıklayın